Bo Johansson

Visar 7 publikationer

2010

A High Indices Theorem without a Nontrivial Solution

Bo Johansson
Mathematica Scandinavica. Vol. 106 (1), p. 23-38
Artikel i vetenskaplig tidskrift
2010

Geometric continuity and compatibility conditions for 4-patch surfaces

Bo Johansson
arXiv:1009.0436, p. 25-
Artikel i övriga tidskrifter
2005

Representation of Intersection Curves

Bo Johansson, Roger Andersson
Holistic Product Development, p. 257-275
Paper i proceeding

Spara referenser

Om du har installerat Zotero eller Mendeley på din dator kan du direkt ta ut referenser från de publikationer du ser i listan.

Du laddar ner dessa pluginer här:
Zotero
Mendeley

Det finns inga projekt att visa.
Det kan finnas fler projekt där Bo Johansson medverkar, men du måste vara inloggad som anställd på Chalmers för att kunna se dem.