Lisa Nilsson

Visar 2 publikationer

2016

Division formulas on projective varieties

Mats Andersson, Lisa Nilsson
Mathematische Zeitschrift. Vol. 284 (1), p. 575-593
Artikel i vetenskaplig tidskrift
2013

Mellin Transforms of Multivariate Rational Functions

Lisa Nilsson, M. Passare
Journal of Geometric Analysis. Vol. 23 (1), p. 24-46
Artikel i vetenskaplig tidskrift

Spara referenser

Om du har installerat Zotero eller Mendeley på din dator kan du direkt ta ut referenser från de publikationer du ser i listan.

Du laddar ner dessa pluginer här:
Zotero
Mendeley

Det finns inga projekt att visa.
Det kan finnas fler projekt där Lisa Nilsson medverkar, men du måste vara inloggad som anställd på Chalmers för att kunna se dem.