Mattias Jonsson

Visar 1 publikationer

2019

Uniform K-stability and asymptotics of energy functionals in Kähler geometry

Sebastien Boucksom, Tomoyuki Hisamoto, Mattias Jonsson
Journal of the European Mathematical Society. Vol. 21 (9), p. 2905-2944
Artikel i vetenskaplig tidskrift

Ladda ner publikationslistor

Du kan ladda ner denna lista till din dator.

Filtrera och ladda ner publikationslista

Som inloggad användare hittar du ytterligare funktioner i MyResearch.

Du kan även exportera direkt till Zotero eller Mendeley genom webbläsarplugins. Dessa hittar du här:

Zotero Connector
Mendeley Web Importer

Det finns inga projekt att visa.
Det kan finnas fler projekt där Mattias Jonsson medverkar, men du måste vara inloggad som anställd på Chalmers för att kunna se dem.