Edgar Tchoundja

Visar 5 publikationer

2010

On Hankel Forms of Higher Weights: The Case of Hardy Spaces

Marcus Sundhäll, Edgar Tchoundja
Canadian Journal of Mathematics. Vol. 62 (2), p. 439-455
Artikel i vetenskaplig tidskrift
2008

Carleson measures for the generalized Bergman spaces via a T(1)-type theorem

Edgar Tchoundja
Arkiv for Matematik. Vol. 46 (2), p. 377-406
Artikel i vetenskaplig tidskrift
2007

On Hankel Forms of Higher Weights, the Case of Hardy Spaces

Marcus Sundhäll, Edgar Tchoundja
Preprint

Spara referenser

Om du har installerat Zotero eller Mendeley på din dator kan du direkt ta ut referenser från de publikationer du ser i listan.

Du laddar ner dessa pluginer här:
Zotero
Mendeley

Det finns inga projekt att visa.
Det kan finnas fler projekt där Edgar Tchoundja medverkar, men du måste vara inloggad som anställd på Chalmers för att kunna se dem.