Aron Lagerberg

Visar 4 publikationer

2013

A new generalization of the Lelong number

Aron Lagerberg
Arkiv for Matematik. Vol. 51 (1), p. 125-156
Artikel i vetenskaplig tidskrift
2012

Super currents and tropical geometry

Aron Lagerberg
Mathematische Zeitschrift. Vol. 270 (3-4), p. 1011-1050
Artikel i vetenskaplig tidskrift
2011

Convexity, Currents, and Lelong numbers

Aron Lagerberg
Doktorsavhandling
2009

A new generalization of the Lelong number

Aron Lagerberg
Licentiatavhandling

Ladda ner publikationslistor

Du kan ladda ner denna lista till din dator.

Filtrera och ladda ner publikationslista

Som inloggad användare hittar du ytterligare funktioner i MyResearch.

Du kan även exportera direkt till Zotero eller Mendeley genom webbläsarplugins. Dessa hittar du här:

Zotero Connector
Mendeley Web Importer

Tjänsten SwePub erbjuder uttag av Researchs listor i andra format, till exempel kan du få uttag av publikationer enligt Harvard och Oxford i .RIS, BibTex och RefWorks-format.

Det finns inga projekt att visa.
Det kan finnas fler projekt där Aron Lagerberg medverkar, men du måste vara inloggad som anställd på Chalmers för att kunna se dem.