Chern Forms of Hermitian Metrics with Analytic Singularities on Vector Bundles
Artikel i vetenskaplig tidskrift, 2022
Författare
Richard Lärkäng
Göteborgs universitet
Chalmers, Matematiska vetenskaper, Algebra och geometri
Hossein Raufi
Chalmers, Matematiska vetenskaper, Algebra och geometri
Göteborgs universitet
Martin Sera
Kyoto University of Advanced Science
Elizabeth Wulcan
Göteborgs universitet
Chalmers, Matematiska vetenskaper, Algebra och geometri
Publicerad i
Indiana University Mathematics Journal
0022-2518 (ISSN)
Vol. 71 Nummer/häfte 5 s. 153-189Kategorisering
Ämneskategorier (SSIF 2011)
Algebra och logik
Geometri
Matematisk analys
Identifikatorer
DOI
10.1512/iumj.2022.71.8834