Caihua Luo

Doktor vid Algebra och geometri
gravatar.com image

Visar 3 publikationer

2021

Rodier type theorem for generalized principal series

Caihua Luo
Mathematische Zeitschrift. Vol. In Press
Artikel i vetenskaplig tidskrift
2020

Knapp–Stein dimension theorem for finite central covering groups

Caihua Luo
Pacific Journal of Mathematics. Vol. 306 (1), p. 265-280
Artikel i vetenskaplig tidskrift
2020

The Langlands dual and unitary dual of quasi-split PGSO(8)(E)

Caihua Luo
Representation Theory. Vol. 24, p. 292-322
Artikel i vetenskaplig tidskrift

Ladda ner publikationslistor

Du kan ladda ner denna lista till din dator.

Filtrera och ladda ner publikationslista

Som inloggad användare hittar du ytterligare funktioner i MyResearch.

Du kan även exportera direkt till Zotero eller Mendeley genom webbläsarplugins. Dessa hittar du här:

Zotero Connector
Mendeley Web Importer

Det finns inga projekt att visa.
Det kan finnas fler projekt där Caihua Luo medverkar, men du måste vara inloggad som anställd på Chalmers för att kunna se dem.