Marcus Sundhäll

Visar 8 publikationer

2010

On Hankel Forms of Higher Weights: The Case of Hardy Spaces

Marcus Sundhäll, Edgar Tchoundja
Canadian Journal of Mathematics. Vol. 62 (2), p. 439-455
Artikel i vetenskaplig tidskrift
2007

On Hankel Forms of Higher Weights, the Case of Hardy Spaces

Marcus Sundhäll, Edgar Tchoundja
Preprint
2007

Trace class criteria for bilinear Hankel forms of higher weights

Marcus Sundhäll
Proceedings of the American Mathematical Society. Vol. 135 (5), p. 1377-1388
Artikel i vetenskaplig tidskrift
2006

Schatten-von neumann properties of bilinear hankel forms of higher weights

Marcus Sundhäll
Mathematica Scandinavica. Vol. 98 (2), p. 283-319
Artikel i vetenskaplig tidskrift

Ladda ner publikationslistor

Du kan ladda ner denna lista till din dator.

Filtrera och ladda ner publikationslista

Som inloggad användare hittar du ytterligare funktioner i MyResearch.

Du kan även exportera direkt till Zotero eller Mendeley genom webbläsarplugins. Dessa hittar du här:

Zotero Connector
Mendeley Web Importer

Tjänsten SwePub erbjuder uttag av Researchs listor i andra format, till exempel kan du få uttag av publikationer enligt Harvard och Oxford i .RIS, BibTex och RefWorks-format.

Det finns inga projekt att visa.
Det kan finnas fler projekt där Marcus Sundhäll medverkar, men du måste vara inloggad som anställd på Chalmers för att kunna se dem.