Xueyuan Wan

Visar 5 publikationer

2020

Norm estimates and asymptotic faithfulness of the quantum SU(n) representations of the mapping class group

Xueyuan Wan, Genkai Zhang
Geometriae Dedicata. Vol. 204 (1), p. 377-385
Artikel i vetenskaplig tidskrift
2019

On local stabilities of p-Kahler structures

Sheng Rao, Xueyuan Wan, Quanting Zhao
Compositio Mathematica. Vol. 155 (3), p. 455-483
Artikel i vetenskaplig tidskrift
2019

GEOMETRY OF LOGARITHMIC FORMS AND DEFORMATIONS OF COMPLEX STRUCTURES

Kefeng Liu, Sheng Rao, Xueyuan Wan
Journal of Algebraic Geometry. Vol. 28 (4), p. 773-815
Artikel i vetenskaplig tidskrift
2019

Holomorphic Sectional Curvature of Complex Finsler Manifolds

Xueyuan Wan
Journal of Geometric Analysis. Vol. 29 (1), p. 194-216
Artikel i vetenskaplig tidskrift
2019

GEODESIC-EINSTEIN METRICS AND NONLINEAR STABILITIES

Huitao Feng, Kefeng Liu, Xueyuan Wan
Transactions of the American Mathematical Society. Vol. 371 (11), p. 8029-8049
Artikel i vetenskaplig tidskrift

Ladda ner publikationslistor

Du kan ladda ner denna lista till din dator.

Filtrera och ladda ner publikationslista

Som inloggad användare hittar du ytterligare funktioner i MyResearch.

Du kan även exportera direkt till Zotero eller Mendeley genom webbläsarplugins. Dessa hittar du här:

Zotero Connector
Mendeley Web Importer

Det finns inga projekt att visa.
Det kan finnas fler projekt där Xueyuan Wan medverkar, men du måste vara inloggad som anställd på Chalmers för att kunna se dem.